Info om konfirmasjonsopplegget 2017-2018

Hva vil det si å være konfirmant i Norkirken Vennesla?

  • Du blir en del av Refill, ungdomsarbeidet i Norkirken Vennesla
  • Vi drar på 3 turer: Ungdomscamp på Hove, UngdomsAlpha-tur før jul, RefillVårtur i april,
  • Konfirmantene er med å gjøre 4 timer med tjeneste i Naboarbeid, i Yngres og/eller barnefestivalen Intro.
  • Konfirmantene deltar på alle RefillOnsdager + RefillSøndager
  • Alle konfirmanter har en samtale med Kristian Nesbu Vatne på våren før konfirmasjonen
  • Du får en fadder 🙂

LITT OM OPPLEGGET
Vi har to mål med konfirmasjonsopplegget i Norkirken Vennesla: opplæring i den kristne tro og at ungdommene blir kjent med og en del av ungdomsmiljøet.

Selve konfirmasjonsdagen er lørdag 12. mai 2018 (og ev. 13. mai), men før den tid har dere forhåpentligvis vært gjennom et fint år sammen.

Konfirmantene følger opplegget i Refill. De har samlinger annenhver onsdag kl 19-21, og deltar på Refillmøtet ca annenhver søndag. Her skal de også ha en eller annen form for tjeneste/oppgave. Konfirmantene skal også delta ca 4 timer i Naboarbeidet i menigheten eller som ledere på Yngres.

Vi skal i år som i fjor ha UngdomsAlpha i begynnelsen av konfirmant året. Dette skjer på RefillOnsdagene og vil bli en del av konfirmantundervisningen. Et Alphakurs tar for seg de grunnleggende spørsmålene i kristen tro og en Alpha-kveld består av en samling med god mat, undervisning og prat i grupper. Vi har store forventinger til dette!
I løpet av året legger vi opp til 3 obligatoriske turer. En bli-kjent-tur på UngdomsCamp sammen med hele menigheten på Hove 1.-3.september. Så blir det en UngdomsAlphatur 24.-26. november og i 27.-29. april 2018 blir det en Refill-vårtur.

Deltagelse i konfirmantopplegget her på bedehuset koster 600kr. Dette er for å dekke materiell, administrering og mat på Alpha-samlingene. Betaling for turer kommer i tillegg.

  • Oppstart: tirsdag 22.8 kl 19 på bedehuset.
  • Første RefillOnsdag: 23.8 kl 19
  • Presentasjonsgudstjenesten for konfirmantene er søndag 27.8 kl 11.

Påmelding og betaling skal gjøres via et påmeldingsystem på checkin.no.

Postet i Bedenytt og merket , .