Menighetstur til Hove 1.-3.sept

Lenke til påmelding.

Vi trenger Jesus til alle tider og i alle aldre. Enten man er ung, voksen, litt mer voksen eller senior. I år skal fokuset på menighetsturen være på generasjonene. At vi trenger Jesus og vi trenger hverandre. Vi kan lære av hverandre og gi videre til de som kommer etter oss. Det er et perfekt tema å snakke om på menighetstur.

Turen går i år som i fjor til Hove leirsenter. Det er et flott område med store gressplener, nærhet til strand, fotballbaner, beachvolleyballbaner, lekeplasser og mye annet! Alt ligger til rette for gode dager med gode samtaler, god mat og god kaffe, relevant undervisning, lek og moro, bønn og lovsang. Velkommen!

Praktiske opplysninger

Overnatting
Vi har booket 11 store hus på Hove Leirsenter. De fleste husene ligger rundt et stort tun. Husene har 28 til 36 sengeplasser, fordelt på 9-6 rom, stue og kjøkken. Rommene har leirstedstandard og er store og luftige. Det er ca 4 sengeplasser på hvert rom, med mulighet for å legge inn 1 madrass eller barneseng på gulvet. Det er fellestoaletter og dusjer i husene. All overnatting skjer i noen lunde like rom derfor blir prisen lik.

UngdomsCamp
På Hove blir det en egen ungdomscamp! 2 hus blir forbeholdt ungdommen og de vil ha noe eget opplegg, men flere samlinger er sammen med hele menigheten. Måltidene og turneringer blir også sammen. Lørdagkveld vil Refill ha ansvar for møtet for alle. Ungdomscampen er fra 9. kl og oppover og er obligatorisk for alle som er konfirmanter i menigheten i skoleåret 2017-2018.
Mat
Vi gjør om litt fra i fjor ved at Håkon Honnemyr og en gjeng lager til frokoster og luncher. Så bestiller vi noe mat fra Hove og noe fra Big Catering. Dette gjør det billigere. Men alle familier/enheter tar med en kake. Vi har et eget bygg med møtesal og oppholdsrom. I år har vi også bestilt et telt til å stå på plassen foran møtesalen. Dette området blir hjerter av leiren.

Priser

Overnatting:
Pris per rom (4/5 senger + mulighet for madrass eller reiseseng): 1200,-
Dele rom med 1 annen enhet: 600,- per enhet (1200kr/2)
Dele rom med 2 andre: 400,- per pers. (1200kr/3)
Ungdom/konfirmant: 300,- for helga.
Campingvogn: 500,- for helga.

Mat og opphold:
Voksen og ungdom/konfirmant (f. 2003 og nedover): 700,-
Barn (f.2004-2013): 500,-
Småbarn: (f. 2014-2017): 100,-

Inkl i prisene er overnatting, utvask, 6 måltider og mye moro:)

Påmelding
Nettbasert påmeldingsskjema via checkin.no.

Eventuelle spørsmål kan rettes til Kristian Nesbu Vatne på 97580385 eller på mail: kristian.nesbu.vatne@normisjonvennesla.no

Program

Fredag:
17-18: Innsjekking
18.00: Middag med velkomst
19.30: Bønnemøte
20.00: Møte i sal for voksne og ungdommer. Samtaletale «Hva har livet med Jesus lært meg – to ting du vil gi videre» Anne Honnemyr samtaler med en ungdom, en voksen og en senior.
22.00: Kjasing og kaker:)

Lørdag:
8-9: Fleksifrokost
10.00: Bønnemøte
10.30: Formiddagssamling (barn/voksne/ungdom starter felles i sal). Tema: «Menigheten- Jesu kropp – med fokus på de ulike aldrenes verdi og rolle».
12:00: Fritid
13.00: Lunsj
14.00- 16.30: Fellesaktiviteter og fritid. (Misjonstivoli, orientering, karnevalsfotball, volleyballkamper:)
17.30: Middag m/kaker til dessert
19.30: Bønnemøte
20.00: Fellesmøte ungdomscamp og voksne i sal – Ansvar: Refill
22.00: Kjasing og kaker:)

Søndag:
8-9: Fleksifrokost
10.00: Bønnemøte
10.30: Storsamling for alle generasjoner
12.30: Lunsj
Avreise.

Postet i Bedenytt og merket , .